poniedziałek, 21 stycznia 2013

Zadanie 20

30 kg -łączna waga 

Tara: (Obliczanie metodą proporcji )

100% - 30 kg
7,5% - 2,25 kg

Waga jabłek: 

30 kg - 2,25 kg = 27,75 kg

Waga jabłek za 1 kg:

 44,4 zł : 27,5 kg = 1,61 zł/kg


ODP: Za 1 kilogram tych jabłek należało by zapłacić 1,61 zł. 

1 komentarz: