Matematyka 3A
poniedziałek, 21 stycznia 2013
Zadanie 20
30 kg -łączna waga
Tara:
(Obliczanie metodą proporcji )
100% - 30 kg
7,5% - 2,25 kg
Waga jabłek:
30 kg - 2,25 kg = 27,75 kg
Waga jabłek za 1 kg:
44,4 zł : 27,5 kg = 1,61 zł/kg
ODP: Za 1 kilogram tych jabłek należało by zapłacić 1,61 zł.
1 komentarz:
agata_kniec
22 stycznia 2013 11:18
Ok
Odpowiedz
Usuń
Odpowiedzi
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Wczytaj więcej...
Nowszy post
Starszy post
Strona główna
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Ok
OdpowiedzUsuń